Thursday, December 12, 2019

Pet Şişede Su Kaynatmak Öne Çıkarılmış

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Doğada, herhangi bir nedenle su kaynatma ihtiyacı duydunuz ve yanınızda onu kaynatacak bir kap yok…  Ne yapacaksınız?

 İşte size pratik bir formül. Suyu bir pet şişeye koyup, çaydanlık gibi doğrudan ateşin üstüne oturtun ve suyunuzu kaynatın. (Pet şişenin ağzı mutlaka açık olmalı)

 Pet şişe, ateşle temasta olmasına rağmen içinde su varken erimeyecek ve suyu kaynatmanıza imkan verecektir.

 Ancak bu metodu çok mecbur kalmadıkça kullanmanızı önermem. Çünkü pet şişenin yapımında kullanılan kansorejen kimyasallar, ısı altında açığa çıkarak suya karışır. Dolayısıyla pek sağlıklı bir içeceğiniz olmaz. O nedenle çay demleme gibi keyfe keder işler için bu metodu kullanmayın. Bir hayatta kalma durumu ortaya çıktığında kullanın. Örneğin doğada kayboldunuz ve suyunuz bitti. İşte bu takdirde pis bir suyu kaynatarak sterilize etmek amacıyla pet şişe kullanabilirsiniz.

 

Okunma 374 kez Son Düzenlenme Aralık 17 2018
Aralık 08 2019

Karavan Güneş Paneli

Karavan Sahipleri size bir sürprizimiz var. Artık İstediğiniz gibi geziye çıkabileceksiniz. Akünüzü şarj etmek için sürekli olarak bir şarj noktası bulmak zorunda değilsiniz.
Aralık 18 2018

Kampçılar İçin En İyi 10 Mobil Uygulama

Tabii ki doğaya; teknolojiden, şehrin gürültüsünden kısacası yapay hayattan biraz olsun uzaklaşabilmek için çıkıyorsunuz ancak akıllı telefonunuza attığınız birkaç dakikalık kaçamak bakışın ne zararı olabilir…

Sitede Ara