Saturday, June 6, 2020

En Güzel 25 Kamp Alanı Öne Çıkarılmış

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

En güzel 25 kamp alanında bakalım hangileri var?

1 KÖYCEĞİZ GÖLÜ, SULTANİYE KÖYÜ,MUĞLA

Sultaniye Köyü’nde, Köyceğiz Gölü kenarında yerlilerin işlettiğ bizce harika, dingin, salaş bir yer bulduk. Aslında bir restoran, bahçesini de kamping olarak kullanıyorlar. Pek bilinmediğinden kalabalık olmuyor. Biz buraya bayıldık, işletmecilerini de çok sevdik, bizce müthiş bir keşif ama salaş yerleri sevemeyenlere göre değil. Sadece derme çatmanın, makyaksızlığın aslında ne kadar büyük bir lüks olduğunu bilen takdir edebilir burayı. Konum için tıklayın.

İlla otel tarzı bir alt yapısı olan kamp alanı arayanlar olduğunu bildiğimizden bir de o tarz bir yer ekledik: Ekincik Camping. Sultaniye’de değil, Köyceğiz merkeze 35km mesafedeki Ekincik Koyu’nda. Burada WC, Su, WiFi gibi kolaylıklar var. İster kendi çadırınızı getirin ister buradan kiralayın. Karavanla da konaklanabilen yerlerden. Fakat karavanla konaklayacaklar için ücret içinde kahvaltı dahil değil.
Adres: Ekincik Mahallesi Köyceğiz/Muğla Tel: 05326261962 / 05323124486 Websitesi: ekincikcamping.com E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Konum için tıklayın.

Önemli: En güzel kamp alanları listemize giren ilk yazdığımız yer olan Sultaniye’deki işletmedir.

2  HIZIR KAMP, KAZDAĞLARI, ÇANAKKALE-BALIKESİR

Fotoğraf: Serpil Özdeğirmenci

Hızır Kamp, kitlesi, tesisi, işletmecileri, doğası, herşeyi ile Türkiye’de EN sevdiğimiz kamp alanı. Mimar Sinan’dan iki hocanın ve Mehmet Alan Köyü’nün yerlilerinin beraber işlettiği harika bir yer. Konaklama fiyatlarına kahvaltı ve akşam yemeği dahil ve yemekler artık bahçeden toplanıldığından mıdır, köylü teyzelerin eli değdiğinden midir nedir müthiş leziz. Kenarından teraslar yaparak akan, çivi gibi suyu ile insana zindelik veren bir nehir akıyor. Mayonuzu unutmayın. Kendi çadırınızda, taş veya ahşap evlerde ve ağaç evlerde olmak üzere 3 çeşit konaklama opsiyonunuz var. Rezervasyonsuz müşteri kabul etmiyorlar.

Adres: Mehmetalan Köyü Edremit/Balıkesir Tel: 05544389833 Websitesi: www.hizirkamp.com Konum için tıklayın. Not: Kampta telefon heryerde çekmeyebiliyormuş, bu yüzden yukarıdaki websitesinden form doldurup e-posta göndermeniz daha sağlıklı olabilir.

3 SUGAR BEACH, ÖLÜDENİZ

Sugar Beach, bungalow tarzı ağaç evlerin bulunduğu bir glamping. Fiyatlara açık büfe sabah kahvaltısı, klima, plajdaki şezlong ve şemsiye kullanımı, internet gibi hizmetler dahil. Hedef yabancı müşteri olduğundan fiyatlar otellerde yarışıyor.

Adres: Ölüdeniz Caddesi No:63 Ölüdeniz Fethiye Tel: 02526170048 / 02526170752 Websitesi: www.thesugarbeachclub.com Konum için tıklayın.

4 AKYAKA ORMAN KAMPI, MUĞLA

Akyaka Orman Kampı, çadır ve karavan kampı yapacaklar için Akyaka’dan ideal bir opsiyon. Kafa dinleyebileceğiniz, gerçekten ormanın içinde huzur verici bir kamp yeri. Manzarası harika. Çamaşırhane, bulaşıkhane, mutfak, Duş, WC, elektrik gibi hizmetler var. Ormanın içinde olduğundan ateş yakılamıyor. Orman çok güzel ama bazı yerleşik çadırlar (kimisi yazın burada kendine çadırdan yazlık yapıyor) gerçekten çok çirkin manzaralar yaratıyor.

Adres: Gökova A Tipi Mesire Yeri Akyaka Beldesi Ula/Muğla Tel: 02522435156 / 05514487034 Websitesi: www.akyakakamp.com Konum için tıklayın.

5 İNBÜKÜ ORMAN KAMPI,  MARMARİS

Fotoğraf: Şeyda Özçelik @dt_seyda

Aslında İnbükü bizim görüdüğümüz en güzel kamptı. O kadar güzeldi ki inanamamıştık. Malesef aldığımız bir duyuma göre ranta kurban gidiyormuş. Ne kadar büyük bir kayıp olduğunu anca gidenler anlayabilir. Yalan haber olduğunu ummaktan vazgeçemediğimiz için listeden çıkartmaya elimiz gitmedi. Bir şansınızı deneyin deriz. Bize de son durumları yazarsanız çok seviniriz. İnbükü Orman Kampı da karavan veya çadırla kamp yapmaya uygun bir yer(di). Kamp alanında elektrik, duş, lavabo ve çamaşırhane gibi hizmetler var(dı). Fakat etrafta alışveriş ve yeme-içme için uygun market, bakkal, büfe tarzı olanaklar yok. Bu nedenle hazırlıklı gelmek gerekiyor. En yakın alışveriş noktası 20 kilometre mesafede.

Adres: Marmaris-Datça Yolu 27. km Muğla Tel: 05426453651 Konum için tıklayın.

6 YEDİGÖLLER, BOLU

Fotoğraf: İremnur Aydın

Yedigöller Milli Parkı’nda büfe, restoran gibi olanaklar yok. Bu nedenle hazırlıklı gelmek gerekiyor. Sadece piknikçiler için tahta masalar var. Su, WC, aydınlatma var. Açık ateş yakılamıyor fakat alanda taştan yapılma ateş yakma bölümleri mevcut.

Adres: Yedigöller Bolu 14030 Tel: 05384348800 Konum için tıklayın. Ayrıca buraya yakın Abant Gölü çevresinde, Örmeci Yaylası Kamp Alanı ve Sinekli Yayla Kamp Alanı da var. Buralar çok daha bakir, daha az turistik kamp alanları.

7  ÇUBUCAK ORMAN KAMPI , MARMARİS

İnbükü’nden birkaç kilometre mesafedeki Çubucak Orman Kampı da tartışmasısız en güzel kamp alanlarından bir tanesi. Hala ranta direnmeye devam ediyor. Devlet işletmesi olduğu için hala fiyatları da uygun. Karavan veya çadır kampına uygun bir yer. Kamp alanında İnternet, wc, duş, bulaşıkhane, yiyecek yerleri ve market gibi olanaklar var.

Adres: Jandarma Karakolu Yanı, Datça Yolu 23. km 48100 Marmaris/Muğla Tel: 02524670221 Websitesi: www.cubucakcamping.com Konum için tıklayın.

8 DALYAN CAMPING,  MUĞLA

Dalyan Gölü kıyısında, çadırda, bungalovda veya karavanda kalabileceğiniz bir kamp alanı. Elektrik, duş, wc, sıcak su, temizlik malzemeleri,Wifi, çamaşır makineleri, mutfak, bar, bakkal, market, cumartesi pazarı gibi olanaklar var.

Adres: Kaunos Sokak No:4 Dalyan, Ortaca Muğla Tel: 02522845316 / 05068829173 Websitesi: www.dalyancamping.net E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Konum için tıklayın. .

9 YENİCE ORMANLARI, KARABÜK

Fotoğraf: Açelya Ülkümen

Eğriova Göleti çevresi çadır kampına çok elverişli. Tabi herhangi bir işletme ve tesis olanağı yok. Tamamen doğayla başbaşasınız ve aklınızda bulusun Eğriova tarafı çevre illere göre çok daha serin. Mutlaka uyku tulumu, battaniye ve sizi sıcak tutacak kıyafetler götürün. Bunun dışında yanınıza kalıcağınız süre boyunca yetecek kadar su ve yiyecek de götürmeniz gerek çünkü maalesef içme suyu bile bulabileceğiniz bir yer yok.

Adres: 78700 Kuzdağ Yenice Karabük Konum için tıklayın. Bu civardan diğer kamp alanları: Şekermeşe, Darıyazısı ve Sorgun Yaylası.

10 SALDA GÖLÜ, BURDUR

11 TORKUL GÖLÜ, DÜZCE

Fotoğraf: Merve Yılmaz

Sazlıkları ve nilüferleriyle şirin doğal bir göl. Düzce şehir merkezine yaklaşık 28 kilometre mesafede. Burada bir kamp tesisi yok, yiyeceğinizi, içeceğinizi ve kamp araç gereçlerinizi yanınızda getirin çünkü alacak bir yer bulamazsınız. ? Alışveriş yapabileceğiniz en yakın köyler Uğurlu Köyü ve Beyköy, Torkul Göleti’nden 22 kilometre civarı mesafedeler. Telefon pek çekmiyor bu yüzden biriyle konuşayım derseniz Torkul tabelasının yanına gitmelisiniz. Konum için tıklayın

12 KERPE – KEFKEN – KUMCAĞIZ, KOCAELİ

Fotoğraf: Ekin Bayur

Kerpe, Kefken ve Kumcağız sahilleri İstanbul ve İzmit’ten gelen kampçıların sıkça tercih ettiği yerlerden. Genelde insanlar tesis aramadan, müsait gördükleri bir deniz manzarasına kamp atıyorlar. Mesela biz oradayken Kartal Kayalıkları manzarasına çadır kuran tatlı bir ekip vardı. Tesis isteyeneler için birkaç tane camping seçeneği var.

Bunlardan bazıları Doğa Çadır Camping, Ömerağzı Kamp & Piknik Alanı. Ayrıca yine Kerpe’ye yakın ona 2 km mesafedeki Kumcağız’da da çadır atılacak alanlar var. Doğa Çadır Camping Kerpe merkezde küçük bir kamp alanı. Öyle doğada kamp atma hissiyatı mahalle içinde olduğu için pek yok ama diğer yandan da merkezi bir yerde. Deniz görmüyor ama denize yürümek 5 dakikanızı alır. Günlük 80TL (2016). Hazır çadırları var. Tel: +90 262 561 2686 (Konum için tıklayın)

13 KABATEPE, KUMTEPE MEVKİ, ÇANAKKALE

Kabatepe sahillerine kamp atan çok oluyor. Bizim sevdiğimiz bir nokta Zeytin Cafe & Bungalow’un önündeki alan. Direk Zeytin’de de kalmayı düşünebilirsiniz ama fiyat performans dengesinde fiyatlar biraz yukarıda kalıyor. Konum için tıklayın.

Kabatepe Orman Kampı (geçici olarak kapalı), Kabatepe’nin en gelişmiş ve kampa uygun kamp alanı. Marketi, lokantası falan da var ama sitesinde geçici olarak kapalı olduğu yazıyor. Bu yüzden mutlaka gitmeden önce ya sitesini ziyaret edin ya da arayın.

Adres: Kemalpaşa Mahallesi Kabatepe Mevkii Eceabat Tel: 02868141289 Websitesi: www.kabatepe.com.tr Konum için tıklayın.

14 KAŞ CAMPING, ANTALYA

Kaş Camping’de çadır, bungalow ve karavan alanları ayrılmış durumda ve düzenli, bakımlı ve estetik bir yer . Ortak banyolar, kendi plajı ve içinde bir de café var. Sessiz sakin, denize sıfır ve Kaş merkeze çok yakın bir yer. Burada konaklamıyorsanız da tesisi kullanmak için dışarıdan günübirlik gelebilirsiniz. Günlük giriş kişi başı Eylül 2016’da 15 TL’ydi (güncel fiyatlar için mutlaka siteyi kontrol edin veya arayın, sezona göre değişiklik gösteriyor). Giriş ücreti cafe harcamalarınızdan düşülüyor.

Adres: Hastane Caddesi No:3 Kaş/Antalya Tel: 02428361050 Websitesi: www.kaskamping.com Konum için tıklayın.

15 ALADAĞLAR, NİĞDE

Fotoğraf: Sarven Sıradağ

Bölge çadır atmaya çok müsait ama benim kafam rahat olsun, kaldığım yerde wc / duş / yemek gibi olanaklarım garanti olsun derseniz de aşağıda buraya yakın bir kamp alanı verdik.

Aladağlar Camping Bungalow, oldukça gelişmiş bir kamp alanı. Bungalowlarda konaklayabiliyorsunuz ve cafesi de var. Buraya yakın gidebiliceğiniz yerler ve yapabileceğiniz aktivitelerin hepsi sitede çok güzel anlatılmış trekking, dağ tırmanışı gibi.. İsterseniz sertifikalı rehber bile ayarlayabiliyorlar. Özel turları da var siteyi mutlaka inceleyin.

Adres: Martı Mahallesi No:465 Çukurbağ Çomardı 51660 Tel: 05342018995 Websitesi: www.aladaglarcamping.com Konum için tıklayın.

16 KİRAZLI MANASTIRI, BALIKESİR

Fotoğraf: Murat Kapçak

Kirazlı Manastırı’nda herhangi bir işletme yok. Tamamen doğadasınız. Ama benim kafam rahat olsun derseniz diye de bölgeye yakın kamp alanlarını da aşağıda verdik.

Camping Ant, Kirazlı Manastırı’na 10 km uzaklıkta. Kirazlı Manastırı’na bundan daha yakın bir kamp alanı bulamadık ama isterseniz çadır atabilirsiniz diye düşünüyoruz. Eğer daha yerleşik olsun isterseniz Camping Ant iyi bir seçenek olabilir. Erdek şehir merkezine 6 km ve kendine özel kumlu plajı var. Rüzgar sörfü de yapabilirsiniz burada. Adres: Düzler Mevkii Erdek Balıkesir Tel: 05336969044 E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Websitesi: www.campingant.com Konum için tıklayın.

Kapıdağ Kamping, bol gölgeli, ağaçlıklı bir kamp alanı. Denizi ve plajı çok güzel. Duş ve tuvaletleri kullanma olanağınız var. Kamp içinde bir cafe var ve fiyatlar oldukça uygun. Birçok kişi akşam gelen müzik seslerinden şikayetçi, bir de bulduğu ayakkabıları kaçırmayı seven köpekler varmış, dikkat edin deriz ? Adres: Kapıdağ Camping, Düzler Mevkii Erdek/Balıkesir Tel: 05373908189 Websitesi: www.kapidagcamping.com E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Konum için tıklayın.

17 KABAK KOYU, FETHİYE

Fotoğraf: Sena Mühürcü

Kabak Koyu’nda kamping adına çok fazla seçenek var. Burasını sadece kampa ayrılmış bir koy olarak da düşünebilirsiniz. Büyük işletmeler yok. Genelde bungalow ve çadır kampı seçenekleri var. Ender de olsa butik otel tarzında işletmeler var fakat onlar da doğal dokuya uyum sağlıyor. Bütçenize göre dilediğiniz kampta kalabilirsiniz. Konum için tıklayın.

18 İZNİK GÖLÜ, İZNİK

Fotoğraf: Semih Toy

Doğa Muhit Camping, göl kenarında çok sakin, samimi bir yer. Kahvaltısı güzel ve organik, sonra da bir türk kahvesi göl manzarasında mis gidiyor. Adres: Göllüce Köyü İç Yolu 16860 Göllüce İznik/Bursa Tel: 05315674141 Konum için tıklayın.

19 KAPIDAĞ YARIMADASI, BALIKESİR

Fotoğraf: Birkan Çeven

Kapıdağ Kamping, bol gölgeli, ağaçlıklı bir kamp alanı. Denizi ve plajı çok güzel. Duş ve tuvaletleri kullanma olanağınız var. Kamp içinde bir cafe var ve fiyatlar oldukça uygun. Birçok kişi akşam gelen müzik seslerinden şikayetçi, bir de bulduğu ayakkabıları kaçırmayı seven köpekler varmış, dikkat edin deriz ?

Adres: Kapıdağ Camping, Düzler Mevkii Erdek/Balıkesir Tel: 05373908189 Websitesi: www.kapidagcamping.com E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Konum için tıklayın.

20 GÖKÇETEPE, EDİRNE

Fotoğraf: Yiğit Berk As

Gökçetepe Tabiat Parkı, İstanbul’a yakınlığı dolayısıyla çoğu zaman kalabalık olan bir park. Kafa dinlemek ve doğayla iç içe vakit geçirmek, denize girmek için harika bir lokasyon olsa da dediğimiz gibi haftaiçi gitmekte fayda var. Sahilde kafeterya/market var ama o markette aradığınız her şeyi bulmak zor. Kamp alanının girişindeki market de anlık ihtiyaçlarınız için gitmek açısından biraz uzak kalıyor. Tuvalet ve duşlar olsa da biraz yetersiz.

Adres: Gökçetepe Sahil 22880 Gökçetepe/Keşan/Edirne Tel: 4444527 Konum için tıklayın.

21 DEDEGÖL DAĞI, ISPARTA

Fotoğraf: Ali Nadi Kaplan

Burası da çok doğal ve değiştirilmemiş bir alan. Çadırınızı çayır çimen istediğiniz gibi kurabilirsiniz ama çeşmeye yakın kurmanızda fayda var. Bunun dışında çok da bir oluşum yok açıkçası. Doğa yürüyüşçülerin ve dağcıların çok tercih ettiği bir yer. Konum için tıklayın

22 GEYİKBAYIRI, ANTALYA

Fotoğraf: Flickr-Adam Kubalica

Rido Camping, tırmanma alanları ve plajı olan bir yer. Yürüyüş yapabilir, kahvaltı veya akşam yemeğini gönül rahatlığıyla yiyebilirsiniz. Antalya’ya yaklaşık 20 km uzakta. Wifi, duş, çamaşırhane ve gitar var. Adres: Geyikbayırı Köyü Antalya 07130 Tel: 05416874231 Websitesi: ridocamping.com E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Konumiçin tıklayın.

Geyikbayırı’ndan bir diğer seçenek de üç Alman tarafından işletilen JoSiTo Guesthouse and Camp. Geyikbayırı dünyanın her yerinden gelen kaya tırmanışı tutkunlarını ağırlayan bir yer olduğundan burası bölgedeki en çok tercih edilen yerlerden. Web Sitesi: www.josito.de Tel: +90 530 317 89 26 +90 530 317 89 27 E-Mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Konum için tıklayın.

23 ASSOS, ÇANAKKALE

Assos Gargara Doğal Tatil Kampı, doğayla tam anlamıyla iç içe huzurlu bir yer. Denizi pırıl pırıl, çadırları da çok güzel. Kampın geneli çok temiz ve yemekler de lezzetli. Terasında oturmak keyifli. Adres: Arıklı Köyü Altı Mevki 17980Tel: 02867525857 / 05322232120 Websitesi: www.gargarakamp.com E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Konum için tıklayın.

Assos Yelken Kamp da deniz kenarında limanda huzurlu bir yer. Yemekler çok çeşitli ve samimi bir ortam. Fakat tuvalet ve duşların temiz olmadığıyla ilgili şeyler de okuduk, seçim size kalmış. Adres: Behramkale Köyü İskele Mevki Ayvacık/Çanakkale Tel: 02867217433 Websitesi: www.yelkenkamp.com Konum için tıklayın.

24 GİTO YAYLASI, RİZE

Fotoğraf: Korhan Özyıldız

Pek el değmemiş bir yayla olduğu için kamp yaparken su veya yiyecek alabileceğiniz, tuvalete girebiliceğiniz bir oluşum yok. Tamamen doğal bir ortama hazır olun yani. Yemeğinizi, suyunuzu ve kamp için gerekli olabilecek malzemeleriniz dikkatlice hazırlayın eksik bir şeyi tamamlama şansı bulmanız zor.  Adres: Hazindağ-Pokut Yolu, 53780 Yukarışimşirli Köyü/Çamlıhemşin/Rize, Türkiye Websitesi: www.gitoyaylasi.com Konum için tıklayın.

25 AKBÜK CAMPING, AKBÜK,  MUĞLA

Akbük mükemmel bir coğrafyada. Havuz gibi düz bir denize, çamların altında uyanıyorsunuz.

Ancak buradaki Akbük Doğa Kamp tesis olarak oldukça vasat. Yine de konumunun genel güzelliği sebebiyle listeden çıkartamadı. Akbük Doğa Kamp’ın içinde restaurantı da var, ama 3 dakika yürüme mesafesinde çok daha hoş restoran alternatifleri mevcut. Girişte bir ücret ödüyorsunuz ama bunun karşılığında içeride şezlong, şemsiye parası falan yok. Bir şeyler almak isterseniz bakkalı da var. Adres: Akbük Koyu Akyaka Tel: 05369285912 Konum için tıklayın.

Azmakbaşı Camping kesinlikle daha eli yüzü düzgün, daha bakımlı bir işletme ancak o da deniz kıyısında değil. Bungalow ve çadır seçenekleri sağlayabiliyorlar ama bunun dışında kendi karavanınız veya çadırınızla gitmek isterseniz de kullanabileceğiniz bir kamp alanı var. Doğa yürüyüşü, kaya tırmanışı, balık tutmak, dalış, yamaç paraşütü ve tekne turu gibi birçok aktiviteyi yakınlarda yapabilirsiniz ve yer önermek ya da rezervasyon yapmak açısından kampın sahiplerinden yardım isteyin, seve seve yardımcı olurlar. İçinde bir restaurantı da var. Tel: 05432078366 / 05326153696 / 02525291221 Websitesi: www.azmakbasicamping.com Konum için tıklayın.

Kaynak : www.motosikletclub.net

Okunma 1044 kez Son Düzenlenme Mayıs 13 2020