Tuesday, September 29, 2020

Korona Virüse Karşı Ahşap Karavanda Kalıyor Öne Çıkarılmış

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

18 metrekare genişliğinde ahşap karavan yaptıran Emre Coşkun yaylada yaşamaya başladı.

Gümüşhane'de, 18 metrekare genişliğinde ahşap karavan yaptıran Emre Coşkun (39), corona virüs salgını nedeniyle, köyden uzaklaşıp ailesiyle çıktığı yaylada yaşamaya başladı.

 Gümüşhane'de merkeze bağlı Mescitli köyünde oturan Emre Coşkun, doğada vakit geçirmek için 2,5 yıl önce 18 metrekare genişliğinde 6 kişinin konaklayabileceği güneş enerji sistemiyle elektriğini üretebilen ahşap karavan inşa ettirdi.

Özel sektörde çalışan ve bir ay izin alan Coşkun, corona virüs salgını nedeniyle, köyden uzaklaşıp eşi ve çocuğu ile çıktığı deniz seviyesinden 2 bin 100 metre yükseklikteki Aybolos Yaylası'nda yaşamaya başladı.

Koronavirüs salgınından korunmak için ailesi ile karavanla yaylaya çıktığını anlatan Emre Coşkun, "Özel bir maden şirketinde çalışıyorum. Corona virüsten dolayı bize bir ay izin verdiler. Ben de geldim, son eksiklerimi tamamlayıp karavanla yaylaya çıktım. Çocuğumuz var hiçbir yere çıkamıyoruz. Ama burada ormanın içerisinde kendimizi daha iyi izole edeceğiz" dedi.

Karavanda soba yakarak ısındığını söyleyen Coşkun, "Çevrede kurumuş dalları toplayıp yakacak için kullanıyorum. Banyo, tuvalet, mutfak ve yatak gibi yerleri her şeyi düşünerek tasarladık.

Elektrik ihtiyacını kurduğumuz güneş enerjisi sistemiyle karşılıyorum. Alt kısmına makaslar yerleştirdim. O nedenle yüksek eğimli arazilere de çıkabiliyor. Bu imkanların hiçbiri sokakta yok. Doğayı seviyorum ve burada kalacağım" diye konuştu. 

 

Okunma 342 kez Son Düzenlenme Mayıs 14 2020

Sitede Ara

Popüler Videolar

Sıfırdan karavan yapımını merak edenler buraya! - Araç Hazırlığı - Elektrik - Isı Yalıtımı - Kaplama - Mutfak - Banyo...

Category: Karavan Yapımı
Views: 3

Karavan Yapımı: MALİYETLER

Category: Karavan Yapımı
Views: 2

Hipotermi Hakkında Bilgiler

Category: Serdar Kılıç
Views: 2

Serdar Kılıç: Ateş Nasıl Yakılır?

Category: Hayatı İdame
Views: 1

Su İle Ateş Yakmanın 5 Yolu

Category: Hayatı İdame
Views: 1

Karavan Yapımı: Ağaç Kaplama

Category: Karavan Yapımı
Views: 1